Współpraca/partnerzy

STOMATOLOGIA

STOMATOLODZY

Dr Joanna Switkiewicz


Oferujemy szeroki zakres usług stomatologicznych najwyższej jakości.


Dysponujemy nowocześnie wyposażonym gabinetem (między innymi w nowoczesny aparat stomatologiczny Unit Sirona 4 Siemens) oraz wykwalifikowanym personelem.

Aparat rentgenowski

Elastyczne podporowe ramię jest szybkie oraz łatwe do pozycjonowania.
Znakomita jakość obrazu oraz niskie dawki promieniowania, są szczególnie ważne z punktu widzenia lekarza i pacjenta.

Kluczowym priorytetem w diagnostyce RTG jest minimalizacja ekspozycj Heliodent DS - wewnątrzustny system promieniowania X.


Idealne rozwiązanie:
Wieloimpulsowa technologia dla promieniowania twardego.
W porównaniu z konwencjonalnymi jedno impulsowymi generatorami, wieloimpulsowy generator HELIODENTU DS dostarcza twardsze, wysokoenergetyczne promieniowanie. Jest to przepustka do wyśmienitego określania, znakomitego rozpoznawania szczegółów oraz wyważonego kontrastu pomiędzy całym obrazem - przy niskim napięciu ekspozycji na poziomie 60 kV.

Dzięki niewielkiej części promieniowania miękkiego, wieloimpulsowy generator redukuje naskórną dawkę o imponujące 20%. W połączeniu z urządzeniem ograniczającym wiązkę Heliodent DS utrzymuje ilość działającego promieniowania na poziomie minimalnym.

Cyfrowa jakość
Krótki czas ekspozycji gwarantuje jeszcze mniejszą dawkę promieniowania.

Cyfrowa zewnątrzustna radiografia oferuje decydujące korzyści w zakresie redukcji dawki promieniowania.
Nowe czujniki SIDEXIS z wysokoczułymi odwzorującymi powierzchniami są zaprojektowane do bardzo krótkich czasów ekspozycji.

W porównaniu z promieniowaniem X opartym na filmie typu D dawka promieniowania może być zredukowana o 90% (o 50% w porównaniu z filmem typu E).


ABC OPIEKI STOMATOLOGICZNEJ

PLOMBOWANIE, CZY LECZENIE PRÓCHNICY

Za co płaci Fundusz?

 • leczenie zębów z próchnicą, niezależnie od liczby chorych zębów i ich usytuowania,
 • wypełnienia ubytków zębowych:
  • zęby: 1, 2, 3 (góra i dół) tzw. materiałem chemoutwardzalnym (białym),
  • zęby: od 4 do 8 amalgamatem (szarym).

Dzieciom i młodzieży do lat osiemnastu przysługuje bezpłatnie leczenie próchnicy wszystkich zębów.

Wypełnienia światłoutwardzalne przysługują dzieciom tylko i wyłącznie w dwóch przypadkach:

 • odbudowa zniszczonego, złamanego kąta w zębach siecznych stałych;
 • kosmetyczne pokrycie niedorozwoju szkliwa w zębach stałych.

ZDJĘCIA

Dorosły pacjent ma prawo do dwóch zdjęć wewnątrz ustnych w roku. Dzieciom, które są w trakcie leczenia ortodontycznego, przysługuje raz w trakcie całego leczenia ortodontycznego zdjęcie pantomograficzne oraz zdjęcie cefalometryczne.

LECZENIE KANAŁOWE

 • dorośli mają prawo do bezpłatnego leczenia kanałowego (endodontycznego) zębów przednich (od 3 do 3); za pozostałe muszą zapłacić;
 • dzieci i młodzież do osiemnastego roku życia i kobiety w ciąży za leczenie kanałowe wszystkich zębów nie płacą;
 • dzieci do ukończenia 7. roku życia mają prawo do bezpłatnego lakowania "szóstek", dzieci i młodzież do 18. roku życia mogą bezpłatnie lakierować zęby nie częściej niż raz na kwartał.

EKSTRAKCJA ZĘBÓW

Za co płaci Fundusz:
W tej najmniej przyjemnej ze wszystkich usług stomatologicznych pocieszeniem może być fakt, że wszystko, co związane jest z wyrywaniem zębów, łącznie ze znieczuleniem, jest bezpłatne.
Ubezpieczony nie płaci też za chirurgiczne leczenie złamania szczęki czy żuchwy, operacje zatoki szczękowej, zatamowanie krwawienia, usunięcie "ósemek", guzków i torbieli.

Za co płacimy my:
Dorośli muszą opłacić zabiegi resekcji wierzchołka korzeni zębów. Dla dzieci i młodzieży do lat osiemnastu ten zabieg jest bezpłatny.

ORTODONTA

NFZ pokrywa koszty ortodontycznego aparatu ruchomego dziecku do ukończenia 12 roku życia. Przed ukończeniem 13 roku życia pacjent nie płaci też za kontrolne leczenie tego typu aparatem. Raz w roku przysługuje bezpłatna naprawa aparatu.

LECZENIE PRZYZĘBIA

Podstawowe zabiegi z zakresu finansuje NFZ. W ramach leczenia oferuje się zabiegi takie, jak kiretaż zwykły, plastyka wędzidełka, leczenie zmian w błonie śluzowej jamy ustnej, unieruchomienie rozchwianych zębów ligaturą drucianą.

PROTEZY

Proteza ruchoma wykonana z akrylu przysługuje ubezpieczonemu raz na 5 lat. Naprawa przysługuje ubezpieczonemu raz na dwa lata.


O firmie | Oferta medyczna | Kadra medyczna | Galeria | Cennik | Mapa strony | Opinie | Oferty pracy | Kontakt

© 2009 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej NEUROMEDYKA
ul. Okrzei 51C; 96-300 Żyrardów; tel. 46 855-84-84, tel 2. 46 855-80-81
Projekt i wykonanie: InterSoftware.pl