Współpraca/partnerzy

RTG

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej posiada specjalistyczne urządzenia jakim jest Densytometr. Jest to urządzenie fotoelektryczne służące do pomiaru gęstości kości.


Densytometria - badanie gęstości kości, badanie obrazowe w rozpoznawaniu osteoporozy. U osób powyżej 35 roku życia, powinna być wykonywana raz na 12 miesięcy.

Badanie densytometryczne określa gęstość mineralną kości, pozwalając precyzyjnie zmierzyć masę kości. Badanie jest najpopularniejszym badaniem diagnostycznym w osteoporozie.

Densytometria ocenia stopień pochłaniania wiązki promieni rentgenowskich przenikających przez tkankę kostną. Komputerowo tworzy się dwuwymiarowy obraz trójwymiarowej struktury kości, określając jej gęstość objętościową i powierzchniową

Badanie densytometryczne powinno się wykonywać w przypadku: obecności czynników ryzyka osteoporozy a także w okresie menopauzy i andropauzy, stwierdzenia choroby, w przebiegu której występuje ryzyko osteoporozy, potwierdzonym radiologicznie ubytku masy kostnej, złamaniach osteoporotycznych, występowaniu osteoporozy u członków rodziny.


Densytometr rentgenowski EXA-3000

EXA-3000 jest nowoczesnym, cyfrowym densytometrem rentgenowskim do badań przesiewowych diagnozujących gęstość kości oraz ryzyko złamań niskoenergetycznych opartych na diagnostyce przedramienia oraz kości pięty.

Zaawansowana technologia zapewnia wysoką powtarzalność oraz pozwala skrócić czas skanowania przedramienia lub pięty do 2,5 sekundy.

Kombinacja technologii cyfrowej radiografii oraz automatycznej analizy obrazu gwarantuje pomiar z wysoką dokładność i powtarzalność.

Wyróżniamy densytometry transmisyjne, służące do pomiaru przepuszczalnoœci światła przez badany material (np. stopien zaczernienia blon filmowych) oraz densytometry refleksyjne służące do pomiaru procentowej ilości światła odbitego w stosunku do swiatła oświetlajšcego materiał odbijajacy swiatło.
Dzięki densytometrowi jesteśmy w stanie badań gęstość kości w ciele człowieka.


Aparat rentgenowski

Elastyczne podporowe ramię jest szybkie oraz łatwe do pozycjonowania.
Znakomita jakość obrazu oraz niskie dawki promieniowania, są szczególnie ważne z punktu widzenia lekarza i pacjenta.

Kluczowym priorytetem w diagnostyce RTG jest minimalizacja ekspozycj Heliodent DS - wewnątrzustny system promieniowania X.


Idealne rozwiązanie:
Wieloimpulsowa technologia dla promieniowania twardego.
W porównaniu z konwencjonalnymi jedno impulsowymi generatorami, wieloimpulsowy generator HELIODENTU DS dostarcza twardsze, wysokoenergetyczne promieniowanie. Jest to przepustka do wyśmienitego określania, znakomitego rozpoznawania szczegółów oraz wyważonego kontrastu pomiędzy całym obrazem - przy niskim napięciu ekspozycji na poziomie 60 kV.

Dzięki niewielkiej części promieniowania miękkiego, wieloimpulsowy generator redukuje naskórną dawkę o imponujące 20%. W połączeniu z urządzeniem ograniczającym wiązkę Heliodent DS utrzymuje ilość działającego promieniowania na poziomie minimalnym.

Cyfrowa jakość
Krótki czas ekspozycji gwarantuje jeszcze mniejszą dawkę promieniowania.

Cyfrowa zewnątrzustna radiografia oferuje decydujące korzyści w zakresie redukcji dawki promieniowania.
Nowe czujniki SIDEXIS z wysokoczułymi odwzorującymi powierzchniami są zaprojektowane do bardzo krótkich czasów ekspozycji.

W porównaniu z promieniowaniem X opartym na filmie typu D dawka promieniowania może być zredukowana o 90% (o 50% w porównaniu z filmem typu E).


O firmie | Oferta medyczna | Kadra medyczna | Galeria | Cennik | Mapa strony | Opinie | Oferty pracy | Kontakt

© 2009 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej NEUROMEDYKA
ul. Okrzei 51C; 96-300 Żyrardów; tel. 46 855-84-84, tel 2. 46 855-80-81
Projekt i wykonanie: InterSoftware.pl